Epidural normal doğum


arkadaşlar aranızda epidural normal doğum yapan varmı bilgilendirirmisiniz beni. teşekkürler

Gelen aramalar:

  epidural normal doum, epidural normal doğum yapanlar, normal doğum yapanların yorumları, epidural doğum yapanlar, epidural anestezi normal doğum yapanların yorumları, epidural normal doğum, epıdural normal dogum yapanların yorumları, epidural doğum yapanların yorumları, normal doğum izlemek istiyorum, epidural doğum yorumları
[to_plus]

Cevap verilmiş


 1. denizsavas
  0 Votes

  canım bizde bebek düşünüyoruz henüz anne olmadım ama araştırmalarım epidural yönteminin çok iyi olduğu bi çok arkadaşım bu yöntemle doğum yaptı birde anestezi doktorunun işinin ehli olması tabiki çok önemli:)
  sevgiler

 2. pendikli
  0 Votes

  bennnn..:)
  ben kızımı normal dogurmak istedim..gece boyunca sancı çektim taaki 5 dk düşene kadar doktorumu aramadım..hastaneye gidince igneyi vurdular(epidural)ohh öyle bir güzel olduki ben gülüyorum,uyuyorum sancı 100lerdeyken..çok memnun kaldım..
  tek problemim..epidurl biraz etkisini kaybedince doguma başlamak gerekirken biraz acele etti ebe..dolayısıyla ben ıkınamadım..kaburgam çatladı ebenin baskısından dolayı..bebekde rahimde kaldı fazla süre..
  şimdi şunu söylemek istiyorum…epidurl çok memnun kaldım..eger olmasaydım normal doguramazdım..
  yanlız epiduralin geçme süresi var dogum anında sancı hissetmek için son dozu vurmuycaklar ve kolayca dogum olucak..
  allah seni ve bütün bebek bekleyenleri bir avazda kurtarsın..sevgler

 3. CSEM
  0 Votes

  BIR TANISIPIMIZ BU YONTEMLE DOĞUM YAPTI BELKI DOGUM ANINDA AGRI HISSETMEMIS OLABLIR AMA USTUNDEN 3 SENE GECMESINE RAGMEN HALA BEL AGRISINDAN ŞIKAYETCI BENDE ADI USTUNDE EN GUZELI NORMAL DOĞUM YOK YAPAMIYORUM DERSEN 2. YONTEM SEZERYAN YANI BENCE3 BU SON CIKAN DOGUM YONTEMLERI PEK UYGUN GORULMUYOR

 4. demet
  0 Votes

  HANGİ HASTANEDE OLDU BU İŞLEM PENDİKLİ

 5. evrim
  0 Votes

  pendiklinin yorumlarına sonuna kadar katılıyorum. bende 7 ay önce epidural normal doğum yaptım ve çok memnun kaldım.tabi başta belli bir açıklığa gelene kadar sancı cekiyorsun ama sonra pendiklinin dediği gibi ağrım 110 lara geldiğinde güle oynaya doğum fotoğrafçına poz bile veriyorsun :) bende pendiklinin aksine itmede-ıkınmada bir problem yaşanmadığından kaburgada çatlak gibi bir komplikasyon olmadı.tabi işinin ehli bir anestezistde şart.

 6. burcu
  0 Votes

  merhaba;

  9 ay önce mecburiyetten erken doğum yaptım ve doktorum epidural ile aldı bebeğimi. çokta rahat oldu. akşamında gaz sancısı oludu biraz o kadar…

 7. pendikli
  0 Votes

  ben pendik remedy dogum yaptım..fakat doktorum özeldi..o illede orda olsun ekip iyi ebe iyi diyince orada yaptım..fakat doktorumdan ziyade ebeye şükran borçluyum..
  deniz arkadaşın dedigi gibi anestezi doktoruda önemli burada..birde epidural sonrası çok su içmek gerekiyor..başagrısınada sebep oluyor..(bende olmadı)çok su içtim süt olsun die:)

 8. gülnuş
  0 Votes

  Spinal anestezi ile sezaryanla doğum yaptım.Doğum ekibim çok iyiydi.Hiç acı hissetmedim ameliyeta olmasına rağmen ama Epidural/spinal anestezi uzmanı çok önemli.Doş ayarı falan.Eğer imkanın varsa alanında iyi olan doktorlara gitmen.

 9. bahar
  0 Votes

  cnm ben değil ama ablam yaptı bu şekilde.acıbadem bakırköyde doğum yaptı. ama o normal doğum değil uyanık olmak istediği için göğüs hizasına tahtalı bişi koymuşlardı kendisini görmesin diye karnı açık çünkü öyle duruyor :S ayyy.sezeryan yaptılar sonra hemen sildiler ablamın yanına öylecene koyuverdiler doktorlar orda sanki yemeğe gelmiş modda takılıyolar haha.dikişler felan bitti derken hemen odaya aldılar.
  hastenede zaten çok ilgili ağrı kesici bir iğne takılıydı kolunda .ağrısı olunca düğmeye basıyodu bir doz ağrı kesici hop damarda :)).bunun gibi çok güzel ilgilendiği konular var o hastaneyi tavsiyede ediyoruz.

 10. sally
  0 Votes

  evet bende epidural doğumda sağlık sorunlarının yaşandığını biliyorum o yüzden işin ehli olması gerekiyor iyice araştır şimdiye kdr kaç epidural doğumda yaptırmışlar felan.. ya videosunu izlerken bile çok fena oldum ben :(

 11. demet
  0 Votes

  ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM VİDEO NERDEN İZLEDİN CANIM BANDE İZLEMEK İSTİYORUM

 12. tibela
  0 Votes

  Canım ben spinal anestezi sezeryan oldum çok rahattı.Belden aşagını uyuşturuyorlar.Doktorlar seninle konuşuyor gülüyor sohbet ediyor.Mesela bana ‘şimdi bebegini çıkartıyoruz senin biraz karnını çekiştircez vs…’bebeğini direk görüyorsun bir acı olmadan o anı görmek inan herşeye deger.Doktorunun ve anestezi uzmanın iyi olması önemli.Dikişlerimi çok iyi yapmışlar.Dikiş dediğim kaynak.Ama sonrası agrın oluyor ve çok agrı oluyor birde gaz sorunu yaşıyorsun.Gaz sancın oluyor.

 13. demet
  0 Votes

  spinal anestezi bu farklı bir yöntem mi epiduraldan?

 14. sally
  0 Votes

  y.tube izlenebiliyor bildiğim kadarıyla google arama çubuğuna yazarsan orasıda yönlendiriyor ..

 15. Sem
  0 Votes

  Merabalar ben bi ebe olarak bi kaç bilgi vermek istiyorum.Daha doğrusu ebe adayıyım ebelik 4üm.Epidural anesetizinin bi çok komplikasyonu var anestezistin deneyimi çok önemli iğneyi yanlış bir yere yaparsa dura tabakası yırtılıyı ve bu da şiddetli omuz ağrısı baş ağrısı ve daha bi çok komplikasyona neden oluyor.Normal bir doğum yapmak için halk arasında rahim ağzı denilen kısmın ilk doğumunu yapanlarda 10cm ikinci ve daha sonrakilerdeyse 8cm olması gerekiyor Epidural anestezinin yapılması için de bu açıklığın en az 4cm olması gerekiyor.Yani belli bi süre ağrı çekmeniz gerekiyo.Ben olsam 4cm e kadar ağrı çekip bir de epudural anestezinin komplikasyonlarını göz arkası edip epidural anesteziyle doğum yapmazdım.Doğum çok normal bi durum ağrıları çekmek normal acı yaşamak normal biraz sakin olup ağrı yaşamaya kendini alıştırıp normal doğum yapmak gerekli ille vajinal yoldan doğum yapmak isteniyorsa.Gevşeme solunum teknikleri öğrenilmeli bunlar rahatlatıyo şahit olduğum doğumlarda…Bu işin içinde biri olarak bana sorsanız normal mi epidural mi spinal anestezi altında sezeryan mı yoksa genel anestezi altında sezeryan mı diye ben kesinlikle spinal anesteziyle sezeryan derim çünkü ben özel bölgede dikiş vs olmasındansa karnımda olmasını tercih ederim..Tabi tercihler kişiden kişiye değişir=))umarım herkes kendine göre uygun bi yöntem bulur=))

 16. aleyna
  0 Votes

  Selamlar, bir konuya açıklık getirmek istedim gaz sorunu epiduralin değil sezeryanın bir sonucudur. Karın bölgesi açıldığından dolayı olur benzer bazı ameiyatlarda olduğu gibi. Epidural için iyi bir anestezi ekibi ile problemsiz bir doğum yaparsın diye düşünüyorum. Benim iki doğumum da epidural sezeryan oldu hiç problem yaşamadım. Sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah.

 17. demet
  0 Votes

  ne zor bi karar

 18. sally
  0 Votes

  benim çocugum yok ama allah kısmet ederse ben hep normal doğumu istiyorum :)

 19. pendikli
  0 Votes

  bence çırpına çırpına dogurmaktansa epiduralle normal dogurmak çok daha iyi..dogumda 7 kilo aldım..1,5 kilom kalmıştı…sezeryanla üfff 1 yıl kiloylamı ugraşıcaksın birde..hayırlısını diliyorum..birde int izlemek mantıklı degil bence..kendini korkutma:)

Siz de Cevap Yazın Style Butik ten Hediyeler Kazanın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir[/to_plus]