Fuli’nin düğünü

 

Merhaba…Yeliz’in dünyasını ve sizden gelenler kısmını özellikle düğün hazırlıklarına başladığımdan beri takip ediyordum.. 19 haziranda evlendim. Zor bi seçim döneminden sonra gelinliğimi vakko sn patrick koleksiyonundan seçtim. Capri modeli. Sonrasında pek çok model denedim hatta diktirmeye bile kalktım ama capri ilk denediğim gelinlikti dönüp dolaşıp yine ona döndüm:) Duvağımı pronovias bağdat caddesindeki şubeden aldım. Duvak 3,5 metre kuyruğumda bi o kadar uzun olunca düğün boyu kendimle boğuştum ama o kadar içime sinen bir gelinlikti ki hiç şikayet etmedim aksine çok mutlu oldum şimdi aşkla saklıyorum gelinliğimi. Gelin adaylarına tavsiyem deneyerek karar verip gerçekten “bu benim gelinliğim” diyebilecekleri modeli bulmaları.

Saç ve makyajımı pendikte aydın taner kuaförde yaptırdım, anadolu yakasında oturan ve arayışta olanlara tavsiye ederim ne istediğimi anlattım ve çok çok memnun kaldım. Abartısız sade bir gelin olmak istiyordum özellikle makyaj konusunda fazla titizdim. Çünkü makyaj yapan birisi değilim haliyle yüzümde sırıtacak ya da yakışmayan abartı bir makyaj görmek istemiyordum makyöz arkadaş beni ve isteklerimi o kadar iyi anladı ve yansıttı ki çok memnun kaldım.

Saçımı ensede topuz ve onun üzerine gelen duvak şeklinde istediğimden çok uğraştırıcı bir model olmadı. Önleri çok yüzüme yapışmayan nostaljik bir bir şekil istiyordum topuzu duvak örteceğinden arkasının görünümü çok önemli değildi benim için:) Kuaför beni o kadar iyi anladı ki ya da ben o kadar çok tehditkar bi şekilde anlattım ki:) saçımda makyajım gibi çok içime sindi… Saçımın yapımı 20 dakika sürdü desem yanıltmış olmam kimseyi:)

Davetiyemi kendim tasarladım. Çok araştırdım fakat bana ait benim diyebileceğim bir model bulamadım. Nasıl bi davetiye istediğimi bildiğimden davetiye üstündeki süsleri şubat ayında yapmaya başladım yakın arkadaşımında desteği ile 500e yakın kumaş çiçeklerimiz oldu rengarenk.

Sonrasında o çiçeklerin rengine uygun olarak davetiyemi tasarladım ve çiçekleri yapıştırdım üzerine. Uzaklara göndereceğimiz davetiyeleride klasik zarfla göndermek istemedim. eminönünden kraft kağıdı doğal rafya ve nikah şekeri malzemesi satan dükkandan uğur böcekleri alarak tasarımı tamamladık:) Ortaya bu sevimli davetiyeler çıktı. Tamamiyle bize ait, bizi yansıtan görenin mutlulukla aldığı davetiyeler.. Ayakkabılarımı pendikde bir mağazadan öylesine geçerken aldım. Renkli düşünüyordum fakat görüp deneyince o kadar hoşuma gittiler ki bu olsun dedim ve aldım. düğün devam ederken topuklu rahat olmayacağından beyaz converse aldım ama ona da el attım:) fazla sıradan olan ayakkabılarımın bağcıkalrını tuhafiyeden aldığım fuşya rengi kurdelelerle değiştirdim:)

Düğün mekanı seçimi bir hayli zorlamıştı bizi. Kalabalık bir düğün oalcağından dolayı seçeneklerimiz azdı üstelik açık havada bir düğün istediğimizden bu seçenekler daha da azalmıştı. Bahçelievlerde olimpik spor ve sosyal tesislerinin bahçesini bulduk. Kışın gittiğimiz için hiç ama hiç içime sinmemişti karak kuru ağaçlar ıslak zemin vs. Düğün gününe kadar görmediğimden içimde hep bi tereddüt vardı nasıl bir yer oldu diye ama düğün günü gördüğüm manzara ve resimlerdeki fon beni mest etti. Kuru dediğim ağaçlar yemyeşil olmuş çok güzel bir bahçe ortaya çıkmış İstanbul’un göbeğinde.

Düğün fotoğraflarımıza gelince ben kendimde fotoğraf çekiyorum fakat o gün kendi kendimi çekemeyeceğimden dolayı arkadaşım destek oldu ve ortaya bu güzel kareler çıktı…

Hikaye ve resimlerle benden sonra evlenecek arkadaşlara birazda olsa fikir verebilmiş ilham olabilmişsem ne mutlu bana:) Herekse şimdiden sonsuz mutluluklar dilerim…

Yorum
 1. Posted by tu-niz
 2. Posted by dur
 3. Posted by HuLyA
 4. Posted by thuna
 5. Posted by Denizzkizi
 6. Posted by istanbul...
 7. Posted by glsh
 8. Posted by fulya
 9. Posted by tülay
 10. Posted by bino
 11. Posted by tamara
 12. Posted by denizzkizi
 13. Posted by Gizzy
 14. Posted by fulya
 15. Posted by beren
 16. Posted by damla
 17. Posted by nrcnisik
 18. Posted by nhn
 19. Posted by Kübra
 20. Posted by Kübra
 21. Posted by ece
 22. Posted by hande
 23. Posted by Esrattc

Yorum Yapın